1. W tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – św. Jana Bosko, prezbitera

W środę Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej, święto. Dzień Życia Konsekrowanego.

Msze św. w Sząbruku o godz. 10.oo i 18.oo, w Unieszewie o godz. 12.oo. Na Mszach Św. poświęcenie gromnic. Ofiary w tym dniu składamy na klasztor klauzurowy Sióstr Karmelitanek w Spręcowie.

W czwartek – św. Błażeja, bpa i męcz. – patrona chorób na gardło, błogosławieństwo świecami.

W Sobotę – św. Agaty, dz. i męcz. – poświęcenie chleba ku czci św. Agaty.

2. W tym tygodniu przypada I-y Piątek Miesiąca – od 17.3o okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

3. Za tydzień I Niedziela miesiąca . Pół godziny przed Mszami św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Dobiega końca kolęda. Składam Bóg zapłać za przyjęcie kapłana do naszych domów, złożone ofiary, gościnność , podwożenie i towarzyszenie proboszczowi. Niech wszystkim Rodzinom Bóg błogosławi .

W poniedziałek kolęda od godz. 16.oo – ul. Kopernika, Turowskiego i św. Mikołaja.

5. W środę po Mszy św. o 18.oo będzie rozbierana świąteczna dekoracja w kościele. Bardzo proszę o pomoc i zaangażowanie. O sprzątanie kościoła proszę rodziny z Sząbruka, ul. Hermana nr 9 i 11.

7. Składam podziękowanie Henrykowi Rogozińskiemu za wykonanie obramowania nad drzwiami na kotarę, zamontowanie samozamykacza na drzwiach wejściowych, za pomoc Ryszardowi Mazur, a Ewie i Romanowi Witt za materiał i uszycie kotary na drzwi. Bóg zapłać.

8. W kościele w Unieszewie i w Sząbruku zamontowane jest ogrzewanie. Składam Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Montowane są też panele słoneczne, żeby zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Koszty do spłacenia jeszcze ok. 85 tys. zł.

W pierwsze niedziele miesiąca będzie tzw. taca inwestycyjna na ten cel i na rachunek za prąd, który będzie dużo wyższy.