1. Wspomnienie:

– wtorek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty

– środa – Świętych Młodzianków, Męczenników

– piątek – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

2. W sobotę Msza św. na zakończenie Starego Roku z nabożeństwem przebłagalno-dziękczynnym.

3. W Nowy Rok przypada pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary składamy na Seminarium Duchowne. Msze św. w Unieszewie o godz. 9.30, w Sząbruku jedna o godz. 11.30.

4. Rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską. Przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, świece, woda święcona, kropidło i Pismo św.

Kolęda Sząbruk:

– Wtorek 27.12.22r. od godz. 13.30 – Sząbruk, ul. Kopernika, Turowskiego i Samulowskiego

– Środa 28.12.22r. od godziny 15.00 – Sząbruk, ul. Wiosenna, św. Huberta , Brunona, św. Mikołaja

– Czwartek 29.12.22r. od godz. 10.oo – Sząbruk, ul. Poziomkowa, Jagodowa, Leśna, Żurawinowa, Ptasia Aleja

– Piątek – 30.12.22r. od godz. 15.oo – Sząbruk, ul. Steffena

Słowo do Parafian przed kolędą.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!                                                                                             Drodzy Parafianie!

Wyruszając z Bożą pomocą w tegoroczną kolędę chciałbym przedstawić kilka informacji związanych z życiem duszpasterskim parafii i planowanymi pracami w 2023roku.                            Wizyta duszpasterska jest okazją do poznania parafian i zasięgnięcia porady księdza.

1. W dniach  7-14.05 odbędą się Misje Parafialne, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści.                                                

2. 18.04 o godz. 16.30 będzie udzielany sakrament bierzmowania.                                                                                   

  3. 28.05 o godz. 11.30 uroczystość I Komunii św.

4. Końcem stycznia będzie rozbudowywana fotovoltaika o kolejne 20 kW, dlatego ofiary z kolędy będą przeznaczone na ten cel.                                                                                                                                                       

 5. Od lutego do czerwca będą remontowane organy w naszej świątyni, które są duszą każdego kościoła, a nie grają już ponad 30 lat. W miarę możliwości będziemy się składać na te prace w ciągu roku. Pragnę nadmienić, że na te inwestycje nie mamy dofinansowania.                                                                                   

6.Na cmentarzu planowana jest wycinka kolejnych drzew, krzewów oraz prace z porządkowaniem starych grobów. Będzie okazja powycinać tuje, krzewy wokół grobów, dlatego proszę w takiej sytuacji o kontakt z Proboszczem lub z Panem Sołtysem z Unieszewa. To dotyczy także starych pomników. Jak będziemy mieć środki rozpoczniemy prace z położeniem chodnika na cmentarzu.                                                                  

  Chcę podziękować wszystkim za dotychczasową troskę o parafialny i dojazdowy kościół w Unieszewie. Składam Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na prace już wykonane.  Zapraszam wszystkich do włączania się w życie kościoła poprzez uczestniczenie w niedzielnej Mszy św. i przekazywanie wiary w serca dzieci w naszych domach.

Posiadamy stronę internetową parafii, na której są cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie:

                                                           szabrukparafia.pl

Msze święte:

Niedziela:

Sząbruk  8:00 i 11:30 oraz 9:30 Unieszewo                   Dni powszednie: 18:00

Kontakt: Rzymskokatolicka Parafia świętego Mikołaja Biskupa w Sząbruku,                                              ul. Św. Anny 1, 11-036 Gietrzwałd

tel.: 89 513 05 20

e-mail: parafiaszabruk@gmail.com

Konto parafialne, nr rachunku:

48 8857 1067 3001 0009 3738 0001                                                                                                                                         

  WBS O/ W Gietrzwałdzie z dopiskiem: na cele kultu religijnego.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Nowym Roku.                                 

 Szczęść Boże!                                                           ks.Jerzy Waresiak, Wasz Proboszcz