– poniedziałek – Najświętszego Imienia Maryi

– środa – Święto Podwyższenie Krzyża Świętego

– czwartek – NMP Bolesnej

– piątek – św. Męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

– sobota – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa.

2. 14 września, Środa, Dzień modlitw za Ukrainę.
Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą, by 14 września weprzeć duchowo walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, by okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, by wołać o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwiać wspólnoty międzynarodowe na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Jako Kościół w Polsce pragniemy włączyć się w tę inicjatywę w czasie Mszy św.

3. W dniach 11-17 września w Kościele trwa XII Tydzień Wychowania.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas 8-ych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5.  Do nabycia Gość Niedzielny.

KURS DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ i AKOLITÓW

Komisja Liturgiczna Archidiecezji Warmińskiej ogłasza nabór na kolejną edycję kursu dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Rozpocznie się on w sobotę 24 września 2022 r. o godz. 10.oo. Natomiast kurs dla kandydatów na akolitów rozpocznie się on w sobotę 1 października 2022 r. o godz. 10.oo.

Kursy będą się odbywać w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym DOMUS MARIAE w Gietrzwałdzie.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warmińskiej i Centrum Wspierania Małżeństwa i Rodziny „uMOCnieni” serdecznie zapraszają na katechezy przedmałżeńskie „Laboratorium Miłości”. Spotkania prowadzą Doradcy życia rodzinnego, psycholodzy, pedagodzy, małżonkowie i kapłani.

Terminy:
Kurs rozpocznie się 24 września 2022 r. (sobota) w godzinach 9.oo- 14.oo
Kolejne spotkania w soboty: 8 października; 15 października; 22października
Miejsce:
Centrum Wspierania Małżeństwa i Rodziny „uMOCnieni”
(Centrum św. Jakuba – Olsztyn, ul. Pieniężnego 2A).
Zapisy:
za pomocą formularza:https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfhRVuq5szuCL…/viewform

W razie pytań prosimy o kontakt:
Iwona Dziak  (Diecezjalna Doradca Życia Rodzinnego 503 752 051)
ks. Wojsław Czupryński – 600-752-452

Udział w kursie jest bezpłatny.