– środa – św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męcz.

– czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msze św. w porządku niedzielnym.

– sobota – św. Jacka, kapłana.

3. Ogłoszenie

Zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie małoletnich, czyli tzw. ustawą Kamilka każda parafia ma obowiązek wprowadzenia od 15 sierpnia 2024 r. standardów ochrony małoletnich.  W związku z tym nasza parafia wprowadza  „Standardy ochrony osób małoletnich i bezbronnych”, zatwierdzone przez Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolitę Warmińskiego. Ich celem jest uwrażliwienie naszej wspólnoty na krzywdę, która nie powinna wydarzyć się małoletnim i bezbronnym.

W naszej parafii została powołana tzw. „osoba zaufana”: Pan Bolesław Korosteński,  której można zgłaszać sytuacje świadczące o przemocy i  wyrządzonej krzywdzie. Standardy są dostępne na stronie internetowej naszej parafii oraz  w kancelarii parafialnej.